Yaya Kumandalı Transpaletler

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   YAYA KUMANDALI TRANSPALETLER  //  Yorum Yapılmadı

Yaya kumandalı transpaletler dar alanlarda hızlı hareket edebilen araçlar olduğu için kullanım alanları çok fazladır. Mağazaları yerleştirme, kısa süreli transferler gibi süpermarketler ve depolarda kullanımı çok fazla olan bu trans paletler tercih edilmektedir. Yaya kumandalı trans paletleri kullanımı rahat ve kolay olduğu için dar ve küçük alanlarda manevra kabiliyetleri yüksektir. Bu araçların sağ taraflarında özel kumandaları bulunmaktadır. Bu kumandalar aracılığı ile güvenlik ve görüş şekli sağlanmaktadır. Operatör makinenin yan tarafta yürümesine izin veren bir dizayn sistemine sahiptir.

Yaya kumandalı transpaletler Trans paletler yük taşımak için kullanılan özel araçlardır. Bu araçların farklı modelleri bulunmaktadır. Yaya kumandalı olanlar ise orta ağırlıkta olan tüm yükleri taşıyabilir ve kumanda kolu ile operatör yardımı ile çalıştırılırlar. Dar alanlarda bile hızlı ve atik hareket kabiliyeti sayesinde fabrika ve depolarda çok sık olarak kullanımı görülmektedir. Depolarda ve fabrikalarda yükleri istiflemek, depolamak ve kısa mesafelerde taşımak için kullanılan araçlardır. Bu araçlar sayesinde yapılan işler daha kısa sürede bitip daha kolay olarak yapılmaktadır. Bu trans paletler de motor gücü ile çalıştıkları için yükleri rahatlık ile taşıyıp depolayabilmekteler dir. Değişik çok farklı sektörde kullanımı olan bu trans paletler deneyimli kişiler yani operatörler tarafından kullanılmalıdır. Motorlu ve Yaya kumandalı transpaletler ‘ inde belirli oranlarda taşıma kapasiteleri vardır. Bu kapasiteleri aşıp fazla yük ile yüklediğiniz takdirde taşıma işlemi yapılamayacaktır. Düzenli bir şekilde bakımları yapılması gereken trans paletler ağırlıkları taşıma işlemi için çok gerekli olan araçlardır. Yaya kumandalı transpaletler hızlı hareket edebilen ve güvenli çalışan iş araçları olduğu için çok sık olarak tercih edilmektedir. İşletmelerde veya depolarda birçok görevi yapabilen bu iş araçları her sektörde çeşitli kullanım alanı bulmaktadır. Farklı modelleri bulunan trans paletler fabrikalar gibi birçok alanda çalışılabilen iş araçlarıdır. Yaya kumandalı trans paletlerde operatörler kumanda kolu yanında ayakta oldukları için buradan kontrol ve komuta işlemlerini yapıp yükleri düzgün bir şekilde yüklenmesini sağlamaktalar dır. Düzgün önerilen şekillerde yapılmayan yüklemeler ise trans palete zarar verecektir. Güvenliğin çok önemli olduğu bu iş sahalarında bu iş araçlarının bakımları deneyimli kişiler tarafından yapılıp o şekilde kullanılmalıdır. Yük taşımayı kolay bir hale getiren ve her sektörde kullanılan bu trans paletler ciddi rakamlara satılmaktalar dır.

Yaya kumandalı transpaletler  Küçük fabrikalarda bile kolay manevra kabiliyetleri olduğu için rahatlıkla çalışabilmeyi sağlayan bu araçlar ile depolama, istifleme ve taşıma işlemleri kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzde her fabrikada ve ya depoda kullanıldığı görülmektedir. Farklı modelleri olduğu için taşınacak ürüne göre seçim yapılmaktadır. Trans paletler yükleri taşımak ve depolamak için kullanılan özel iş araçlarıdır. Bu özel araçların değişik modelleri vardır. Yaya kumandalı olanlar ise orta ağırlıkta olan tüm ağırlıkları taşıyabilir ve kumanda kolu ile operatör ile çalıştırılırlar.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.