Yaya Kumandalı İstif Makineleri

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   YAYA KUMANDALI İSTİF MAKİNELERİ  //  Yorum Yapılmadı

Dar kullanım alanlarında, yüksek manevra özelliği ile kolaylık sağlayan istifleme ve ya sipariş hazırlamak için tasarlanmış transfer makineleridir. Birçok fabrikada ve birçok sektörde kullanım alanı bulunmaktadır. Alçak şase güvenliği ile operatörün görüş alanını iyileştirme vasfına sahip makinelerdir. Kumandalı oldukları ve ergonomik kumandalara sahip oldukları için hem sağ hem de sol el için kullanımı kolaydır. Kumanda kolu sayesinden çok dar bir alanda bile çalışma imkânı sağlayabilen bu makineleri özellikle malzemelerin transfer işlemi sırasında çok gerekli olmaktadır. Genellikle sürüş hızları için gayet güçlü bir motora sahip olan bu makineler kısa ve dar alandan büyük işler yapılmasına olanak vermektedir. Yetkisiz hiç kimse tarafından kullanımı bulunmamaktadır. Düşük maliyetli olduğu için hem işin kısa sürede yapılmasını sağlar hem de güvenli ve hızlı olmasını sağlar.

Yaya kumandalı istif makineleri her sektörde tercih edilen dar alanlar da kullanılarak güvenle taşıma ve istifleme işlemlerini yapan makinelerdir. U sayede hem iş gücü azalmış hem de zamandan tasarruf edilmiş olmaktadır. Kumandası sayesinde operatörün kolaylık ile kullanabilmesini sağlarken motor gücü ile de hızlı hareket kabiliyetine sahiptir. Bazı makineler yüzde 10 lük bir eğimde bile çalışabilme imkânı sağlamaktadır. Neredeyse modeline göre değişiklik gösteren fakat ortalama 2 tona kadar taşıyıp istifleme yapabilen özel makinelerdir. Makine üzerinde güvenlik amaçlı her detay düşünülmüş olup acil stop butonu bulunmaktadır. Kaldırma, transfer ve taşıma işlemleri için özellikle fabrika içlerinde çok dar alanlarda kullanımı fazla olan bu makinler çok kullanılmaktadır. Birçok güvenlik unsuru göz önünde bulundurularak tasarlanan bu makinler yine de uzman operatörler tarafından kullanılabilmektedir. Şarjlı oldukları için akü ile çalışırlar. Şarj ettikten sonra neredeyse 12 saate kadar durmaksızın çalışma imkânına sahiptirler. Yedek şarjları sayesinden işi yarıda bırakmadan devam edebilme imkânı sağlanmaktadır. Dar ve çalışılması çok güç olan yerlerde alanlarda kumandalı olarak iş yapan bu makinler istifleme işi için çok tercih edilmekteler dır. Güvenlikleri, uzun şarj ömürleri ile bu makinelerin kullanımı fazladır. Kumandada birçok özelliği bulunan ve bırakıldığında otomatik olarak durabilen üzerinde acil stop butonu olan makinelerdir. Bu makinler ile tüm sektörlerde taşıma ve istifleme işlemleri yapılabilmektedir. Hafifi eğimlerde çalışabilen modelleri ile işverene büyük kolaylık sağmaktadırlar.

Yaya kumandalı istif makineleri sayesinde dar alanlarda taşıma ve transfer işlemleri yapılabilmekte ve maliyet açısından da yüz güldürmektedir. Şarj olduktan sonra uzun bir süre durmadan çalışabilen bu makineleri için yedek şarj aletleri de bulunmaktadır. İstifleme, taşıma ve transfer işlemlerini kumanda ile yapabilen bu makineleri yine operatör belgeli kişiler kullanabilmektedir.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.