Tam Akülü İstif Makineleri

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Tam Akülü istif makineleri, yük taşımak için kullanılan makineler lup asansör sistemleri de mevcut olduğu için yukarıya doğruda yük istifleme imkânı sağlamaktadırlar. Bu makineler tam akülü oldukları için şarj ile çalışırlar. Şarj olduktan sonra uzun bir süre boyunca kullanılma imkânı sağladıkları ve çok ağır yükleri bile taşıyabildikleri için birçok farklı sektör de kullanılmaktadır. İş alanları çok geniş olan bu iş makinesi ile depolama, istifleme, taşıma gibi birçok görev yerine getirilebilmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte iş alanları artmış ve bu makinelere ihtiyaç artmıştır. Bu sebeple iş dalları arasında insan gücünün yetmediği yerlerde bu makineler ile sevk işlemleri yapılabilmektedir. Elektrik ile tam olarak şarj edildikten sonra uzun süre boyuca kullanılabilen bu istif makineleri yatay olarak da malzeme taşıyabilmektedirler. Çok ağır kolilerin ve ya malzemelerin istif edilmesi ve ya taşınması için ideal bir seçim olan bu iş makineleri şirketlere iş yapma kolaylığı getirdikleri gibi güvenli olarak da çalışma imkânı sağlarlar. İş makinelerinin düzenli aralıklar ile servis ve ya bakımları yapılmaktadır. Bu bakımlar düzenli yapıldığında çok uzun süre boyunca kullanılabilen makineler haline gelecektir. Yüksek fiyatlara satışı yapılan bu makinelerin ikinci elleri de bulunmaktadır. Eğer istenilirse kiralanarak da kullanılabilmekteler dır. İstifleme ve depolama işlemleri yapılırken kısa bir sürede taşıma yaptıkları için en çok kullanılan iş makinelerindendir. İlaç, gıda, tekstil, sağlık, inşaat gibi birçok sektörde bu makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Üretilen maş üreticiden tüketiciye ulaşıncaya kadar ki süreçte mutlaka taşıma nakliye depolama istifleme gibi işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler içinde bu tarz iş makinelerine son derece çok ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketler ve ya fabrikalar nu iş makinelerini operatör belgeli operatörlere kullandırtmak zorundalar dır. Milli eğitim Bakanlığı kurs açıp bu kursu başarı ile bitirenlere operatörlük belgesi vermektedir. Bu belgeye sahip olan kişiler bu tarz iş makinelerini kullanabilmekteler dır. Bu iş makinelerinin kesin olarak trafiğe çıkmaları yasaktır. Bu sebeple bir yerden bir yere tırlar ile taşınabilmekteler dır. Çalışıldıkları alana ve taşıdıkları yük miktarına göre seçimleri yapılan bu makinelerin maliyet açısından en uygun olanları ise akülü olanlarıdır. Şarj ettikten sonra yaklaşık 18 saate kadar çalışabildikledir için herhangi bir iş kaybı yaşanmamaktadır. Genellikle yedek şarj üniteleri de bulunan bu makinelerin kullanım alanı oldukça fazladır. Kullanım alanlarına göre çeşitleri olan bu profesyonel makinelerin yakıtlı olan çeşitleri de bulunmaktadır.

Bunlar çok daha ağır tonajlı ürünlerin taşınmasında kullanılmaktadırlar. Fakat yakıt maliyeti açısından oldukça maliyetli oldukları için bazı işletmeler akülü olan makineleri daha çok tercih etmekteler dir. Tam akülü istifleme makineleri ile yüksek tonajda ağırlıklar taşınabilir ve istiflenebilir.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.