Platformların Çalışma Sistemleri

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Platformlar, yüksek yapılarda, köprü ayaklarının yapılmasında kullanılan sistemlerdir. Çok profesyonel işlerde kullanılan bu platformlarda tırmanma sistemleri de bulunmaktadır.

Raf ve depolama platformu, çift direkli yükselebilen çalışma platformları yâda tek direkli platformlar gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre seçilen platformlar özel güvenlik sistemleri ile düzenlenmektedir. Çift direkli platformlar 12 metreye kadar yükselebilen platformlardır. Bu platformlar depolama işlemleri için kullanılabilmektedir. Tek direkli olan platformlar ise 10 metreye kadar yükselebilmektedir.4 adet denge kolu bulunmaktadır. Bu denge kolları ile ayakta dengede durabilmektedir. Günümüzde sanayinin çok gelişmesin, üretici firmaların çok artması nedeni ile iş makinelerinin kullanım alanları çok artmıştır. Hemen hemen tüm iş kollarında iş makineleri kullanılır. Bu iş makineleri farklılık gösteren modellerde yer almaktadır. Yüksek yerlere yükleri istiflemek ve ya taşımak için birçok sistemler kurulmuş ve kullanılmaktadır. Bu sistemler özel olarak üretilmiş olarak bazı makinelerin üzerlerine platformlar yerleştirilmiştir. Çalışan işçiler bu platformlar sayesinde yüksek yerlerde ki işleri kolaylık ile yapabilmeleri sağlanmıştır. Platformların çalışması için farklı özel sistemler vardır. Özel bir hidrolik sayesinde yukarıya kaldırılıp burada yük ve personel taşımaya yaramaktalar dır. Çok profesyonel olarak yapılan işlerde kullanıldığı gibi küçük modelleri de daha küçük fabrikalarda kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile insan gücü ile yapılamayan işler iş makineleri aracılığı yapılmaktadır. Bu iş makineleri büyük güvenlik denemeleri yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanmaktadır. Yine de çalışılırken bir takım kuralları olan kurallara uyulmaması durumunda ciddi hayati sorunlar oluşturabilecek makinelerdir. İŞ makinelerinin düzenli olarak servis ve bakımları vardır. Bu konuda uzman kişiler tarafından bakımları yapılmaktadır. Sürekli olarak kullanılan ve çok ciddi yükler taşımaya yarayan bu iş makineleri ülke sanayisi için çok büyük katkı sağlamaktadırlar. Bu makineler sayesinde yapılacak işler çok daha kolay ve rahat yapılmaktadır. Mühendisler ve ekipleri tarafından özel olarak tasarlanarak yapılan bu iş makinelerinin kullanım alanı oldukça büyüktür. Her büyük inşaat yapımında, gemi yapımında, otel yapımında, köprü yapımında ve daha birçok alanda kullanılan bu makineler özel olarak yetiştirilmiş kişiler tarafından kullanılmaktadır. Olabilecek tüm iş kazaları ve sorunlar göz önüne alınarak yapılan iş makinelerinin iş alanı çok fazladır. Platformlarda bu makinelerin tamamlayıcı olarak görev yapmaktadırlar. Yukarıya yük taşımak veya personel taşımak gibi birçok görev için kullanılan bu platformlar farklı çeşitlerdedir. Yapılacak işe göre hangisinin kullanılacağına karar verilmektedir. Çok ağır yükler taşınacak ise daha büyük ve güçlü platformlar tercih edilmektedir.

Depolama platformu, çift direkli platformları yâda tek direkli platformlar gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kullanım şekillerine göre karar verilen platformlar güvenlik sistemleri ile düzenlenmektedir.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.