Personel Yükselticilerin Kullanımı

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

İnşaat, onarım, petrol, mekanik, elektrik, demir çelik, otomotiv ve uçak sanayisinde sıkça kullanılan personel yükselticisi ulaşılamayan noktalara ulaşabilmek için özel olarak tasarlanmış bir iş makinesidir. Bu makinelerin döner gövdeleri bulunmaktadır.

Bu sayede 360 derece dönebilmekteler dir. Bu platform yatay ve dikey olarak hareket ettirilebilen bir mekanizmadan oluşmaktadır. Bu mekanizme sayesinde makinenin hareket kabiliyeti oldukça artmaktadır. Ulaşılamayan yerlerde yapılacak olan işler için kullanılan bu profesyonel makine güvenlik önlemleri alınarak tasarlanmıştır. Elektrikli ve ya makaslı olarak farklı birçok modeli bulunmaktadır. Nerede ve ne için kullanılacağı göz önüne alınarak hangi tipi kullanılacağına karar verilmektedir. Elektrikli olan personel yükselticiler yüksek voltaj ile çalışan akülerden güç almaktadır. Dar iş sahalarında güvenle ve rahatça hareket edebildikleri için bunlar kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri gibi yerlerde güvenle kullanılan elektrikli yükselticiler sessiz çalıştıkları için rahatsızlık vermemekteler dir. Makaslı olan yükselticiler ise sadece dikey olarak hareket edebilen daha ağır tonajlı yüklerin taşınabilmesi için tasarlanmış makinelerdir. Oteller, orman bakımları gibi zorlu çalışma alanlarında bu tarz personel yükselticiler tercih edilmektedir. Personel yükselticilerin seçimi de kullanılacak alanlara, taşınacak yüklere ve çalışma sahasına göre seçilmekteler dir. Profesyonel olarak yapılmış olan bu makineler sayesinde ulaşması zor alanlarda rahatça çalışılabilme imkânı sağlanabilmekte dir. Platformun ne kadar büyük olacağı da iş sahasına göre seçilmektedir. Birçok sektörde ihtiyaç duyulan ve kullanılan bu makinler belirli önlemler ile kullanılabilen makinelerdir. Otellerin, avmlerin, inşaat, gibi gayet yüksekte çalışılması gereken yerlerde bile güvenle iş yapılması sağlanmaktadır. Aküleri şarj edilen elektrikli modelleri genelde kapalı anlalar içinde tercih edilmektedir. Sessiz olarak çalıştıkları için tercih sebebidir. Personel yükselticilerin kullanımı esnasında bazı dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara uyularak güvenlik sağlanmaktadır. Uzman kişilerin sadece çıkabilecekleri bu iş makineleri işverenin daha kısa sürede ve daha çok iş yapabilmesiniz sağlayan makinelerdir. Bu sayede çok daha büyük işler yapılabilmektedir. Ciddi yüksek fiyatla satışları yapıldığı için ikinci elleri de bulunmaktadır.

Personel yükselticiler kullanım yerlerine göre seçimleri yapılmaktadır. İster elektrikli istenilir ise makaslı modelleri kullanılmaktadır. Ulaşılamayan yüksek yerlerin ulaşımı için kullanılan bu iş makineleri birçok sektörde ve iş alanında güvenle kullanılmaktadır. Üzerlerinde buluna platform sayesinde orada personelin taşınması sağlanmaktadır. Otel yapımında yâda uçak inşaatında kullanılan modelleri bulunmaktadır. Eğer taşınacak yük çok fazla ise makaslı modeller tercih edilmelidir.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.