Manuel İstif Makineleri

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Manuel istif makineleri, günümüzde birçok alanda kullanılan iş makineleridir. Akülü olanlara oranla daha hafif yükleri taşıyabilen bu makineler çoğu sektörlerde kullanılabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte iş alanları genişlemiş ve bu iş makinelerinin kullanımına ihtiyaç artmıştır. Bu sebeple çoğu sektörde istif makineleri kullanılmaktadır.

Manuel istif makineleri, akülüler yerine en fazla olarak 500 kg kadar yük taşıyabilmektedir. Elle hareket kabiliyeti sağladıkları için 1 metre yukarıya kadar çıkabilir ve istif yapabilirler. Manuel istif makineleri, 500 kg’a kadar taşıma yapan bu işlemi gerçekleştiren makineler olarak kullanım alanları çok fazladır. Sanayinin birçok dalında taşıma, istifleme gibi işler yapılmaktadır. Bu yapılanları özel olarak uyarlanmış manuel makineler ile yapmak büyük bir önem taşımaktadır. Güvenlik önlemleri yine alınmış bu manuel istif makineleri elle kolay olarak kullanıldıkları için tercih sebebidir. Düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu kolay kullanımlı makineler artık her fabrikada ve ya her işletme de kullanılabilmektedir. Manuel oldukları için çok kolay bir şekilde kullanılabilen bu makineler sayesinde uzun süre çalışılabilmektedir. Hafif tonajlı ürünleri taşıyabildikleri için ve hareket kabiliyetleri fazla olduğu için birçok fabrika ve sektör tarafından tercih edilmektedir. Teknolojinin ilerlediği şu dönemde her sektörde bu tarz kolay kullanımlı makinelere ihtiyaç vardır. Bu sebeple ikinci el ve ya sıfır olarak satışları yapılmaktadır. Asansörleri olduğu için en fazla 1 yâda 1,5 metre yukarıya mal depolama gibi işlemleri de kısa sürede ve güvenli bir şekilde yerine getirmekteler dır dır. Manuel istif makineleri, ülkemizde de çok kullanılan elle koordine edilen amatör tipli mal taşıyabilen makinelerdir. Bu makineler sayesinde, istifleme gibi görevler de rahatlık ile yapılabilmektedir. Yaklaşık olarak 1,5 metreye kadar asansörü bulunan bu makinelerde istif yapmak kolay bir işlemdir. El ile koordine edildiğinden dolayı yüksek manevra şansı ile de oldukça dar yerlerde bile rahatça hareket etmesi sağlanmaktadır.

Bu makineler kolay kullanımı ile farklı alanda kullanılmaktadır. 500 kg kadar taşıyabilen modelleri ile birçok sektörde kullanımı vardır. Ayrıca bu makinelerin ortalama 1 metreye kadar çıkabilen asansörleri olduğu için yukarıya depolamada yapılabilmektedir. İçerilerinde bulunan hidrolik bir sistem sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. En küçük işletmeden büyük fabrikalara kadar birçok alanda kullanıldığı için çok daha uygun fiyatlara satı yapılmaktadır. Diğer makinelere göre daha amatör bir yapıda olduğu için küçük kolilerin taşınması, istiflenmesi gibi işlemler bu makine ile manuel olarak yapılabilmektedir. Gelişen teknolojinin getirildiği güzelliklerden biri olan bu iş makineleri işletmelerin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Manuel istif makineleri, iş alanların da kullanılan daha amatör iş makineleridir. Akülü ve benzinli olanlara göre daha basit taşınan yükleri taşıyabilen bu makineler birçok iş kolunda kullanılabilmektedir.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.