Akülü Transpaletler

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Transpaletler taşıma görevlerini paletlerin arasında boşluklara yükler girerek yaparlar. Farklı kapasitelerde transpaletler bulunmaktadır. Taşıyacakları yüklere göre karar verilerek seçim yapılan trans paletler çok sektörde birden fazla iş için kolaylık ile kullanılabilmektedir. Trans paletler yükleri taşımak için dizayn edilmiş iş araçlarıdır. Trans paletlerde insan taşıma asla yapılamamaktadır. Trans paletlerin çalışma şekilleri ise çekerek olmaktadır. Trans paletlere yükleme yapıldıktan sonra ani hareketler yapmaktan kaçınılmalıdır. Her trans palet farklı kilo yükler taşıyabilmektedir. Üzerlerinde yazan yükten daha ağır bir mal yüklendiğinde transpalet zarar görebilmektedir. Trans palet, insan gücü ile yâda motorla çalışan yükleri taşıyan araçlardır. Trans paletler dikey olarak değil de yatay olarak yük taşırlar. Trans paletler iki adet çatal yardımı ile ağırlıkları taşıyabilmekteler dir.

Akülü transpaletler manuel olanlara göre çok daha ağır yükler taşıyan daha profesyonel araçlardır. Motor gücü ile çalıştıkları için kumanda edildikten sonra yükleri rahatlık ile taşıyıp depolayabilmekteler dir. Birçok farklı sektörde kullanım alanı olan bu trans paletler deneyimli kişiler tarafından kullanılmalıdır. Herhangi bir sorun durumunda kullanımına ara verilmelidir. Motorlu olan trans paletlerinde taşıma kapasiteleri vardır. Bu kapasiteleri aştığınız zaman taşıma işlemi yapılamayacaktır. Belirli aralıklar ile servis ve bakımları yapılması gereken motorlu trans paletler yük taşıma işlemi için gerekli olan araçlardır. Akülü olan trans paletler ortalama 3 tona kadar taşıyabilen hızlı hareket edebilen ve güvenli araçlar olduğu için çok sık olarak kullanılmaktadır. Birçok görevi yapabilen bu araçlar hemen her sektörde kullanım alanı bulmaktadır. Farklı çeşitleri de bulunan akülü trans paletler soğuk hava depoları bile dâhil mağazalar, fabrikalar gibi birçok alanda çalışılabilen araçlardır. Akülü trans paletler farklı çeşitleri olduğu için bazılarında oturarak bazılarında da ayakta durarak çalışılabilmektedir. Manuel modellerine göre daha profesyonel makineler olduğu için fiyatları daha yüksektir. Bu araçlarda da kiralama işlemleri de yapılamaktadır.

Akülü Transpaletler bu konuda herhangi bir eğitime sahip olmayan kişiler tarafından asla kullanılmamalıdır. Modellerine göre ayakta durulabilen ve ya oturulan çeşitleri piyasada bulunmaktadır. Akülü transpaletlerin belirlenen aralıklar ile servis ve bakımlarının yaptırılması da güvenlik açısından çok önemli bir konudur. Akülü Transpaletler ortalama 3 tona kadar taşıyabildikleri gibi yinede üzerlerinde belirtilen kilo üzerinde ağırlık yüklemek ciddi arızalar ortaya çıkarabileceği için önerilmemektedir. Akülü olan modelleri daha ağır yükleri taşıdığı için fabrikalarda çok fazla olarak kullanım alanları vardır. Şarj edildikten sonra uzun bir süre kullanımı olduğu için işleri yarıda bırakmadan rahatlık ile kullanımı sağlanmaktadır. Güvenlik önlemleri alınarak kullanılması kesinlikle önerilen bu makineler iş kolaylaştırmak için her alanda kullanılmaktadır.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.