Akülü İstif Makineleri

Ara 26, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Akülü istif makineleri iki tona kadar taşıma yapabilen, yatay taşıma, birden fazla paleti aynı anda taşıma ve istifleme işlemleri için özel olarak tasarlanan makinelerdir. Bu makineler birçok farklı alanda kullanılmaktadır.’ Tona kadar taşıyabilen modelleri ile çoğu sektörde kullanımı bulunmaktadır. Ayrıca bu makinelerin ortalama 6 metreye kadar çıkabilen asansörleri olduğu için de avantajlı makinler sınıfındadırlar. Operatör koltuklu ve ya sırt dayamalı farklı modelleri ile büyük fabrikalarda ve iletmelerde sık olarak kullanılmaktadır.

Akülü istif makineleri, iki tona kadar taşıma yapan ve yatay olarak da taşıma işlemi gerçekleştiren makineler olarak kullanım alanları çok fazladır.0 derece soğuk yerde bile çalışabildikleri için soğuk hava depolarında da sıkça kullanılmaktadırlar. Sanayinin birçok kolunda taşıma, transfer, istifleme gibi işlemler olmaktadır. Bu işlemleri özel olarak tasarlanmış güvenlikli makineler ile yapmak hem işveren hem de çalışan açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu makineler yine operatör olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Güvenlik önlemleri ile donatılmış bu akülü istif makineleri uzun şarj ömürleri sayesinde tercih sebebidir. Düzenli aralıklar ile servis ve bakımlarının yapılması kesin gereken makineler artık her fabrikada ve ya her işletme de kullanılabilmektedir. Şarj olduktan sonra uzun süre kullanılabilen bu makineler sayesinde iş yarım kalmadan uzun süre çalışılabilmektedir. Yüksek tonajlı ürünleri bile taşıyabildikleri için birçok fabrika ve sektör tarafından tercih edilmektedir. Teknolojinin ilerlediği günümüzde her sektörde bu tarz makinelere ihtiyaç vardır. Bu sebeple ikinci el ve ya sıfır olarak satışları yapılmaktadır. Yüksek rakamlı makinelere oldukları için kiralama işlemleri ile de kullanılmaktadırlar. Asansörleri olduğu için yüksek yerlere mal depolama gibi işlemleri de kısa sürede ve güvenli bir şekilde yerine getirmekteler dır. Bu iş makineleri birçok güvenlik önlemi düşünülerek tasarlanmış olup birkaç farklı modeli de bulunmaktadır. Bu modeller arasında operatörün oturabileceği yâda sadece sırt dayamalı modeller yer almaktadır. Bu makineleri de yine sadece operatörler kullanabilmektedirler. Herhangi bir eğitime sahip olmayanlar için güvenli olmayan makinelerdir. Ayrıca yüksek manevra kabiliyetleri olduğu için dar kullanım alanlarında da rahatlık ile kullanılabilen makinelerdir. Operatörün rahatlığı da her açıdan düşünülmüş olup makinenin kumandası panelde kolaylık ile yapılmaktadır.

Akülü istif makineleri, son dönemlerde ülkemizde de çok kullanılan 2 tona kadar mal taşıyabilen makinelerdir. Bu makineler sayesinde yatay taşıma, istifleme gibi görevler de güvenli ile yapılabilmektedir. Yaklaşık olarak 6 metreye kadar asansörü bulunan bu makinelerde yukarıya istif yapmak kısa süreli ve kolay bir işlemdir. Yüksek manevra şansı ile de oldukça dar yerlerde bile operatörün rahatça hareket etmesi sağlanmaktadır. Şarj ömrü gayet uzun süren bu makinler ile işletmeler kısa sürede büyük işler yapabilmekteler dır.

Sosyal Medya

Yorumlar kapatıldı.